Čtvrtek, 16 března, 2023
aktuálněaktuálně

Vánoční trendy pro rok 2021

Nejkrásnější období roku se nezadržitelně blíží a vy už možná začínáte uvažovat nad tím, jak si vyzdobíte své bydlení. My jsme za vás již tradičně prozkoumali všechny letošní vánoční trendy. Přinášíme vám inspirace, co bude během těchto Vánoc v kurzu. A naopak, které dekorace můžete letos nechat odloženo ve skříňce.

Barva Vánoc 2021
Základním krokem při dekorování domácnosti je stanovení barevného tónu, do kterého budete jednotlivé ozdoby ladit. V kurzu už dávno není bláznivé míchání jednotlivých odstínů. Příliš probarvená domácnost může vzbuzovat rozporuplné emoce a častokrát nedokáže vyvolat pocit klidu, který je během Vánoc tak důležitý.

Královská modrá
Letos je IN zejména královská modrá barva. Jedná se o tmavší odstín, který dodá vaší domácnosti jedinečný hluboký nádech. Z psychologického hlediska modrá barva stimuluje pocity stability a klidu, proto je rozhodně zajímavou vánoční barvou.

Šedá
Přestože na první pohled se může šedá barva jevit jako pochmurná a nevhodná na Vánoce, opak je pravdou. Světlejší šedá vyvolává také pocit klidu a skvěle se kombinuje s jinými barvami či světly. Plus, dokáže pěkně navozovat zimní atmosféru, kterou umíte zjemnit například teplým žlutým světlem.

Pastelové odstíny
Pastelové odstíny v posledních letech dominují světu interiérového designu. Perfektně vyniknou iv době Vánoc. Ať už je to pastelově modrá, červená, nebo dokonce zelená, tyto odstíny krásně oživí vaši domácnost a dodají jí unikátní charakter.

Trendy vánoční styly
Když už máte zvolenou barvu, do které budete letos ladit svoji domácnost, přichází řada na samotný výběr dekorací. V kurzu budou zejména následující 3 styly zdobení interiéru.

Skandinávský styl
Ten se nese ve znamení hloubkového propojení s přírodou. Svou domácnost můžete vyzdobit například větvičkami z kosodřeviny, případně jiné jehličnaté dřeviny. Talíře, šálky či ubrousky nesou přírodní vzory. Velmi často se objevují motivy zvířat, především tradičních skandinávských – jelenů, sobů a podobně.

Přírodní vzory můžete do své domácnosti vnést také v podobě různých svítících sošek sobů či jiných zvířat.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články