Čtvrtek, 16 března, 2023
aktuálněaktuálně

Pokoj, který slouží hned dvakrát! Pohodlně ubytuje hosty a domácí paní poskytne dostatek prostoru pro práci

Dnes už není výjimkou, že v ložnicích, na chodbách, ale i obývácích domácí vyčlení místo pro vlastní pracovní koutek. Následující návrhy vycházejí přesně z tohoto trendu.

Většinou se jedná o malé prostory někde v domě nebo v bytě, jejichž jiné využití většinou není možné. Tento projekt nebyl výjimkou. Nakonec vznikla dokonale promyšlená místnost, která v sobě spojuje funkční využití a eleganci.

Rozloha: 13,6 m²
Zadání

Klientka se vyjádřila velmi stručně a jasně: „Prosím, navrhněte mi pracovnu.“ Právě to tvořilo hlavní vizi tohoto projektu, ale protože prostor nabízel možnost skloubit dvě funkce do jednoho celku, designérka si položila otázku, proč toho nevyužít?

A tak vznikla pracovna spojená s pokojem pro hosty. Z důvodu omezených rozměrů pokoje se v návrhu využil v co největší míře vestavěný nábytek, který umožňuje vytěžit z prostoru maximum.

Autorka návrhů: Lucia Kružlicová – interiérová designérka, lukru.sk
návrh interiéru pokoje pro hosty v zemitých barvách s rohovou sedačkou a vestavěnou skříní

Toužíte po odpočinku i při práci? Pokud to prostor dovoluje, je vhodné do pracovny umístit čtenářský koutek, křeslo či sedačku. Dvojité zaměření prostoru a umístění rozkládací sedačky totiž vytvoří oddechový prostor nejen pro čtení, ale také pro natažení, vyrovnání těla v relaxační poloze nebo vypití kávy.

Za sedačkou je obklad z velkých formátů, který šikovně maskuje dveře do místnosti. Vytváří se tak dojem jednolitosti, čímž se celý prostor opticky zvětší.
návrh interiéru pokoje pro hosty s pracovním koutkem v půdorysu

Téměř čtvercový tvar místnosti s poměrně velkým francouzským oknem na jedné straně a dveřmi na druhé stěně víceméně nadiktoval jediné možné a logické uspořádání velkých částí nábytku. Půdorys 3,5×3,9m.
Řešení 2
návrh pokoje pro hosty s šedou sedačkou, křeslem, TV stěnou a vestavěnou stěnou s integrovaným policovým systémem a integrovaným pracovním stolem

Pokud je pracovní koutek součástí obývacího pokoje nebo celé denní zóny, vsaďte na vestavěný nábytek, tedy stěnu, která má integrovaný pracovní stolek, ale také knihovnu a další odkládací skříňky.

Pro vizuální propojení prostor je v této části umístěn lamelový obklad, který dodává stěně plasticitu. Nepůsobí tedy příliš uniformně.
Půdorys pokoje pro hosty s pracovním prostorem

Půdorys pokoje pro hosty Zdroj: Lukru design

V rámci otevřené koncepce denní zóny bylo důležité vymezit prostor pro všechny činnosti, jako je kuchyň, jídelna, obývací místnost a pracovna. Při návrhu se vsadilo na ověřené materiálové a barevné kombinace – dřevo, bílou a šedou. Půdorys 7,5×3,7m.
Galerie

návrh pokoje pro hosty s šedou sedačkou, křeslem, TV stěnou a vestavěnou stěnou s integrovaným policovým systémem a integrovaným pracovním stolem

pracovní kout jako součást pokoje pro hosty se stolkem a vestavěnou stěnou s integrovanou policovou knihovnou

pokoj pro hosty v zemitých odstínech s pracovním koutkem, s vestavěnou stěnou s knihovnou, rozkládací sedačkou a vestavěnou skříní

pokoj pro hosty se sedačkou, křeslem, TV stěnou a pracovní zónou

Půdorys pokoje pro hosty s pracovním prostorem

návrh interiéru pokoje pro hosty, jehož součástí je vestavěná skříň s integrovanými policemi a pracovním koutkem

návrh interiéru pokoje pro hosty s pracovním koutkem v půdorysu

návrh interiéru pokoje pro hosty v zemitých barvách s rohovou sedačkou a vestavěnou skříní8

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články