Středa, 15 března, 2023
aktuálněaktuálně

12 nápadů, jak letos předvést tradiční vánoční prvky v moderním šatu

Podvědomě si vánoční období spojujeme nejen se světly, s barvami, ale zejména s tradiční zeleno-červenou dvojicí, stromky, věnci či koblihami… Všechny tyto tradiční prvky lze využít i moderně a přitom zachovat pravého ducha Vánoc.
Se vkusem

Co je na podnosu, to se počítá. Takové nenásilné a hlavně nenáročné aranžmá zvládnete vytvořit za několik minut. Bílá barva a přírodny umocní nenásilné kouzlo této jednoduché dekorace.
Podnos s vánočními dekoracemi

Stromečkově

V každé domácnosti se najde kousek placi, ať už na komodě, okenním parapetu, nebo jen na obyčejném podnosu pro vytvoření miniaturního vánočního lesa. Základem jsou, jak jinak, stromky.

A vůbec nemusí být v jednotném stylu. Variabilita – designová, barevná i materiálová – je vítaná. A váza s živou zelenou větvičkou v kombinaci se svícny jen dotvoří klidné zátiší.

Sváteční aranžmá se stromky, vázou s větvičkou jehličnanu a vánočními dekoracemi

S puncem zlata

Co se barevnosti týče, prvenství má červená a zelená, ale v posledních letech se do popředí tlačí i jiné barevné kombinace. Například taková modro-bílá dvojka se, jak vidět, také nemá za co stydět.

Spolu se zlatými dekoracemi a přírodními látkami má našlápnuto navodit doma ten pravý vánoční esprit – na stole i na okně.

Přírodně a minimalisticky

Větvička eukalyptu či tradičního jehličí připevněná na kovovém kruhu je příjemným oživením minimalistické výzdoby. Efektní, že?

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články