Úterý, 19 března, 2024
aktuálněaktuálně

Jak zařídit pokoj pro novorozence? Nezapomeňte na tyto věci

Narození dítěte je bez debaty jedním z nejkrásnějších okamžiků, jaké můžete ve vašem životě zažít. Mimořádně úzce s ním souvisí i zařizování pokoje, ve kterém budete s novorozencem trávit snad nejvíce chvil během jeho prvních měsíců na tomto světě. Právě proto jsme pro vás sepsali seznam věcí, na které byste určitě neměli zapomenout. Jak tedy zařídit pokoj pro novorozence?

6 věcí, na které byste neměli zapomenout při zařizování pokoje pro novorozence
Ve většině případů se na pokoj pro novorozence přetvoří ložnice. Děje se tak zejména z toho důvodu, že rodiče chtějí mít přirozeně své miminko u sebe i během noci. Na druhou stranu, zatímco dětská postýlka bude pravděpodobně iu vás doma umístěna v ložnici, ostatní věci spolu s koutkem na přebalování si můžete udělat i v samostatné místnosti – pokud k tomu máte dostatek prostoru. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme mít všechno na jednom místě.

Nezapomeňte tedy na tuto základní výbavu:

  1. Dětská postýlka
    V předchozích řádcích jsme ji sice již zmínili, ale protože jde o tak základní a nesmírně potřebnou věc, musíme se u ní zvlášť zastavit ještě jednou. Dětská postýlka by měla být vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů. Na trhu se můžete nejčastěji setkat s dřevěnými či kovovými typy. Je jen na vás, kterému dáte přednost. Doporučujeme vám však, abyste vybírali takovou, u které si dokážete polohovat matraci. Oceníte to zejména tehdy, když se vaše děťátko začne dávat nejprve na 4 a poté i stavět na nožičky. Z bezpečnostního hlediska tak zamezíte tomu, aby se vyklánělo z postýlky.

Tipy související s postýlkou: Neodmyslitelnou součástí dětské postýlky je i matrace s ložním prádlem. V případě výběru matrace se ujistěte, zda lze při daném typu používat monitor dechu. Samozřejmě, v tom případě, že si ho plánujete pořídit. Minimálně na první týdny a měsíce miminka vám jej však určitě doporučujeme.

  1. Pult na přebalování
    Některé maminky si ho neumí vynachválit, jiné si poradí i bez něj. Pult na přebalování si totiž dokážete „svépomocí“ zařídit i na stolku či dostatečně široké a hluboké komodě. Každopádně, pulty na přebalování z tržní nabídky určitě nejsou na škodu. A to obzvláště z toho důvodu, že si je umíte designově nakombinovat nejen k výše zmiňované dětské postýlce, ale rovněž ik dalšímu nábytku. Kromě toho jde o mimořádně praktické vybavení, které dokáže pojmout veškeré potřebné náčiní k přebalování od podložek, plenek, vlhčených ubrousků a mastiček až po oblečení a hračky miminka.
  2. Vanička na koupání
    Zatímco několikaměsíční děťátko můžete již směle koupat i ve velké vaně s vodou na dně, čerstvá novorozeně byste měla jednoznačně koupat v menší vaničce. Tu si můžete vzít sebou i do pokoje pro novorozence, resp. ložnice, což oceníte zejména u menších koupelen. Osvědčenou klasikou jsou plastové typy, které si navíc dokážete připevnit i na speciálně typizované stojany. V nabídce prodejců můžete takové pomůcky nalézt i ve výhodných setech spolu s pulty na přebalování.

Tip na ušetření: Jelikož si velmi dobře uvědomujeme, že zařizování pokoje pro novorozence není nejlevnější záležitostí, máme pro vás tip na ušetření. Porozhlédněte se po vaší domácnosti – nemáte doma komodu či skříňku, na kterou by se dala položit plastová vanička? Ušetříte tak prostředky, které byste jinak museli investovat do stojanu. Navíc do takových domácích skříněk se často vejde veškerá potřebná výbava ke koupání.

  1. Koš pro miminka
    Další praktickou výbavou do pokoje u novorozence, kterou však využijete i v jiných částech vaší domácnosti, je koš pro miminka, nejlépe na kolečkách. Miminko si v něm můžete vzít kamkoli pojedete v prostorách vašeho domova. Díky tomu budete mít vaši malinkou ratolest pod neustálým dohledem a přitom můžete provádět jiné potřebné činnosti. Koneckonců, oceníte to nejen vy, ale také vaše miminko, které se při vás cítí přirozeně nejlépe, nejjistěji a nejbezpečněji.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články