Pátek, 17 března, 2023
aktuálněaktuálně

Jak vybrat zahradní nábytek

Terasy, pergoly a další venkovní prostory nás přirozeně lákají, zvláště když se oteplí. A když jsou správně zařízeny, rozšíří životní prostor vašeho domova a vytvoří pozadí pro zábavu a relaxaci.

Pokud uvažujete, že si pořídíte zahradní nábytek je tedy důležité vzít v úvahu několik faktorů, jako je funkčnost, pohodlí a materiály, kromě základních věcí, jako je cena a velikost. Nákup venkovního nábytku je velmi podobné nákupu nábytku do interiéru vašeho domu či bytu.

Myslete na počasí

Prší často? Dopadá na váš venkovní prostor polední slunce? To jsou všechny důležité otázky, které je třeba zodpovědět před výběrem venkovního nábytku, protože venkovní expozice je náročná na veškerý nábytek bez ohledu na klima. Horké a suché podmínky mohou způsobit štěpení a praskání dřeva, zatímco časté vlhko může podporovat hnilobu. Slunce je snad nejhorší ze všech. Zmatňuje a odbarvuje barvu, bělí látky a dřevo a obecně znehodnocuje plasty a další syntetické materiály.

Chcete-li vybrat nábytek, který vydrží, buďte realističtí ohledně přirozených vlastností materiálu. Kov je z velké části neovlivňován slunečním zářením, zatímco plast a pryž jsou vždy náchylné k poškození UV zářením, bez ohledu na to, co tvrdí výrobce produktu. Přemýšlejte o tom, jak bude nábytek vypadat za pět, deset či 20 let.

Jak velký máte prostor?

Zvažte, kolik místa máte a jak je tvarováno. Je to dlouhý a úzký balkon nebo široká a široká terasa? Podobně jako při zařizování obývacího nebo rodinného pokoje použijte plochu a tvar vašeho venkovního prostoru k určení velikosti vašeho venkovního nábytku a potenciálních seskupení, které pojme. A co je nejdůležitější, ponechejte kolem nábytku dostatek místa, abyste se mohli pohodlně pohybovat. 

Pro malý prostor může sada barového stolu fungovat lépe než běžná jídelní sestava, protože barové stoly jsou užší a stoličky zabírají méně místa než židle. Můžete se také podívat na kavárenské nebo bistro stolky a židle, protože mají menší profil.

Zvolte ověřeného prodejce

Pokud plánujete vybavit svůj venkovní prostor plastovým nábytkem za pár stokorun a jste ochotni tuto investici v podstatě rok co rok opakovat, nejspíš vám bude jedno, kde nakoupíte. Chcete-li však utratit vyšší částku za designový nábytek, měli byste si vybrat obchod, který vám nabídne nejen velký sortiment a tím pádem i velký výběr, ale také servis a případně i vlastního designéra.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články