Pátek, 2 prosince, 2022
aktuálněaktuálně

5 tipů pro dokonalou letní grilovačku

K létu už neodmyslitelně patří grilování. Máte-li zahradu, nebo alespoň terasu, uspořádat ji můžete přímo tam. Vyzkoušejte několik zlepšováků, které ocení každá vaše návštěva.

5 zlepšováků pro grilovačku
Rádi grilujete a chtěli byste být pro vaši návštěvu tím nejlepším hostitelem? Povyšte vaše grilování na novou úroveň s našimi tipy, jak na to.

Vyberte vhodný gril
Před samotnou koupí grilu zvažte všechny plusy a minusy jednotlivých modelů. Na výběr totiž máte tři základní typy. Můžete dát přednost elektrickému, plynovému nebo grilu na uhlí. Jaké mají výhody?

Elektrický gril
Elektrický gril se vyznačuje snadným ovládáním. Snadno jej smontujete, rychle se rozpálí au většiny modelů lze teplotu individuálně nastavovat. Elektrický gril můžete využít i na balkoně, jelikož šetří místo. Na balkoně či terase však musíte mít zavedenou elektřinu, případně si pořiďte prodlužovačku.

Plynový gril
Výhodou plynového grilu je, že se rozpálí nejrychleji, což vám ušetří spoustu času. Jednoduše se čistí a nemáte z něj žádné saze či popel. Při jeho obsluze však potřebujete plyn.

Gril na uhlí
Pokud ovšem jde o samotnou chuť, s přehledem vítězí gril na uhlí. Kromě lahodnějšího jídla potěší také jeho výrazná vůně. A o čem je grilování, ne-li o chuti a vůni jídla? Právě gril na dřevěné uhlí či brikety je jakousi klasikou při grilování. Vyrábí se v různých velikostech a tvarech, přičemž mezi oblíbené modely patří kulový gril.

U kulového grilu se jídlo připravuje pod zavřeným krytem, ​​přičemž přívod vzduchu, a tím i teploty, umíte regulovat pomocí větracího posuvníku.

Grilujte na terase
Nejlepší volbou na grilovačku je krytá zahradní terasa, která poskytne ochranu před deštěm a větrem. Zároveň si ji umíte zařídit podle sebe. Doporučujeme větší stůl a dostatečný počet židlí. Nezapomeňte ani na podlahu. Při výběru jejího materiálu zvažte kvalitní terasová prkna. Jejich elegantní přírodní vzhled se hodí do každé zahrady. Před deštěm a škůdci je zajistěte ochranným impregnačním nátěrem.

Upozornění: Terasová prkna před pokládáním naolejujte ze všech stran. Podklad terasové podlahy by měl dobře odvádět vodu. Vhodné je štěrkové, pískové nebo kameninové lůžko.


Přes léto je potřeba využívat zahradu na plno a k tomu patří zahradní párty a grilování, k tomu je potřeba mít kvalitní grill.


Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články