Neděle, 19 března, 2023
aktuálněaktuálně

Vyberte správnou pec na pizzu

I v natolik specifické oblasti, jako je gastronomie, dochází k neustálým inovacím. Pokud chcete do svého jídelníčku zařadit tolik oblíbenou italskou pizzu, není nic jednoduššího než investovat do moderní pece. V následujících řádcích vám poradíme, na co se zaměřit, abyste neprohloupili.

V případě, že hledáte způsob, jak zvýšit obrat své restaurace, začněte s výtečnou italskou pochoutkou, takže bez pece na pizzu se jednoznačně neobejdete. Profesionální zařízení dokáže neustále udržovat optimální teplotu pro pečení. Současný trh je rozmanitý, přičemž sáhnout můžete nejen po tradiční peci na dřevo, ale i po elektrické či plynové variantě. Samozřejmě nezapomeňte i na příslušenství, mezi které spadají třeba lopaty na pizzu.

Pamatujte na jednoduché pravidlo. Čím je doba pečení delší, tím je vyšší riziko, že se pizza vysuší a připraví se o svou fantastickou chuť.

Co všechno by měla pec umět?

V první řadě si ujasněte kapacitu, protože některé pece zvládnou naráz pouze jednu pizzu, do jiných se vleze klidně i šest kousků. S tímto parametrem souvisí také rozpočet, protože s větší kapacitou roste i pořizovací cena. Levnou variantu seženete od 16 tisíc korun, ovšem nehodí se rozhodně do pizzerie jako takové.

Pokud hledáte špičkovou pec na pizzu, počítejte s investicí i okolo 500 tisíc korun. V takové elektrické peci uděláte najednou i šest pizz o průměru 33 centimetrů. Dosahuje teploty 510 stupňů Celsia a má k dispozici i denní časovač zapnutí.

Další pomocníci do kuchyně

Zapomenout nesmíme ani na hnětače pro přípravu těsta. Z hnětače potom těsto předáte do kynárny, která produkuje páru. Kynárna může být pojízdná a vyrábí se většinou z nerezového materiálu.

Podívejte se do pestré nabídky dodavatele A.T. FORNAX s.r.o., která se specializuje na prodej gastronomických zařízení.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články